Magnetický zmäkčovač vody MAGIKO Y2-M

138,00 s DPH

Množstevné zľavy
Cena od 1 ks:138,00€
Cena od 2 ks: 135,00€
Cena od 4 ks: 133,00€
Cena od 10 ks: 129,00€
Cena od 20 ks: Požiadajte o cenovú ponuku
viac než 10 skladom

Objednávky prijaté do zajtra 14:00 doručíme v pondelok 15.8.

SKU: RZN7 Kategória:

Vlastnosti

Dĺžka

72 mm

Šírka

108 mm

Max. priemer rúry

6 cm

Materiál

NdFeB + hliník + oceľ

Hmotnosť

1 kg

Popis produktu

Magnetický zmäkčovač tvrdej vody MAGIKO Y2-M jednoducho priskrutkujete na vodovodné potrubie. Silné magnetické pole mení štruktúru minerálov rozpustených vo vode, vďaka čomu tvrdá voda získa vlastnosti mäkkej. Magneticky upravená voda netvorí nánosy vodného kameňa, znižuje tým náklady na vykurovanie a predlžuje životnosť elektrospotrebičov.

Zmäkčovač MAGIKO Apollo-Y2 je vhodný na potrubie s priemerom až do 6 cm. Neodýmové magnety vytvárajú mimoriadne silné magnetické pole, čím sa maximalizuje účinnosť úpravy vody.

Magnet z vody nič neodoberá ani do nej nič nepridáva. Voda teda ostáva rovnako „tvrdá“ (obsah vápnika sa nemení), menia sa iba jej vlastnosti. Magneticky upravená voda netvorí vodný kameň a zároveň rozpúšťa už existujúce nánosy vodného kameňa vo vodovodnom potrubí a v elektrospotrebičoch.

Zmäkčovače vody Magiko si nevyžadujú žiadnu údržbu. Magnet nestráca silu ani po rokoch pôsobenia, ide preto o cenovo veľmi výhodné riešenie, ktoré je zároveň ekologické.

Doteraz nebola vykonaná štúdia, ktorá by preukázala, že dlhodobé pitie magnetizovanej vody je zdravotne nezávadné. Preto odporúčame zmäkčovač nepoužívať na úpravu pitnej vody.

Magnetická úprava pitnej (teda studenej) vody však nie je potrebná, keďže usadeniny vodného kameňa sa v studenej vode netvoria (alebo iba vo výnimočných prípadoch). Preto v domácnosti stačí zmäkčovač umiestniť na časť potrubia, ktorá vedie ku kotlu, bojleru, práčke alebo iným zariadeniam, ktoré potrebujete ochrániť pred tvorbou vodného kameňa.

Ak vám magnetický zmäkčovač neprinesie výsledky, môžete ho do 6 mesiacov bez udania dôvodu vrátiť.

2 recenzie k produktu Magnetický zmäkčovač vody MAGIKO Y2-M

 1. Marian Sykora

  Pouziva sa to aj na plastove rury???

  • SilneMagnety.sk

   Dobrý deň,

   áno, magnetický zmäkčovač sa používa aj na plastové vodovodné rúry. Najideálnejšie umiestnenie pre zmäkčovač je na potrubí z nemagnetického materiálu.

 2. VladislavMajdan

  Ten čo toto písal,pozeral si voĺakedy trubky na studenú vodu, +-po10rokoch,potom by si netvrdil,že sa neusaďuje vodný kameň v trubke na studenú vodu.Zo skúseností to viem, podĺa rokov10-40r. toje aj 5%až50%trubky zanesené.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *