Koľko stoja neodýmové magnety?

Neodýmové magnety sú najdrahšie zo všetkých druhov magnetov. Zároveň sú však oveľa silnejšie, ako všetky ostatné. V tomto článku porovnáme ceny neodýmových magnetov s cenou bežných feritových magnetov, na ktoré ste pravdepodobne zvyknutí. Ceny jednotlivých neodýmových magnetov v našom eshope viete jednoducho zistiť navštívením jednej z kategórií: valce, kvádre alebo kocky.

Porovnanie: cena neodýmových magnetov a feritových magnetov

Neodýmové magnety vs. ferity

Aby sme porovnali ceny neodýmových magnetov s bežnými feritovými magnetmi, zvolili sme jeden štandardný feritový magnet: valec s priemerom 15 mm a hrúbkou 5 mm. Vypočítali sme potom silu neodýmového magnetu s rovnakým tvarom a našli tvarom podobný neodýmový magnet, ktorý má približne rovnakú odtrhovú silu.

Záver:

  • Neodýmové magnety sú približne 6x drahšie, ale 10x silnejšie, ako ferity s rovnakými rozmermi.
  • Neodýmové magnety sú oveľa menšie a o niečo lacnejšie, ako ferity s rovnakou silou

Uvedené ceny neodýmových magnetov sú reálne ceny, za ktoré môžete uvedený magnet kúpiť z nášho eshopu. Cena feritového magnetu bola vypočítaná nasledovne:

Našli sme 8 slovenských a českých eshopov, ktoré predávajú feritové magnety. Je to 8 eshopov, ktoré sa zobrazili v Googli ako prvé po hľadaní výrazu “feritové magnety”. Vybrali sme z nich tri, v ktorých bol tento magnet najlacnejší. Cena 0,09€ je priemerom týchto troch cien.

Magnet s rozmermi 15×5 mm sme vybrali, lebo ide o veľmi štandardný rozmer medzi feritovými aj neodýmovými magnetmi.

Cieľom tohto článku nebolo nájsť čo najpresnejšie a najspoľahlivejšie vyjadrenie pomeru cien neodýmov a feritov. Na to by samozrejme nestačili dáta o jednom magnete a niekoľko málo československých eshopoch. Cieľom bolo umožniť čitateľovi rýchlo si urobiť približnú predstavu o cene neodýmových magnetov v porovnaní s feritmi.

Ak ste sa rozhodli pre neodýmové magnety, navštívte jednu z kategórií nášho eshopu:


Ďalšie články

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *