Neodýmový magnet kváder 20x5x2 mm – N38

0,33 s DPH

Množstevné zľavy
Cena od 1 ks:0,33€
Cena od 60 ks: 0,29€
Cena od 150 ks: 0,27€
Cena od 500 ks: 0,24€
Cena od 1500 ks: Požiadajte o cenovú ponuku
4072 skladom

Objednávky prijaté do pondelka 12:00 doručíme v utorok 23.7.

SKU: K20-5-2-N38 Kategória: Ďalšie kategórie:

Vlastnosti

Dĺžka

20 mm

Šírka

5 mm

Výška

2 mm

Magnetická sila

1,3 kg

Smer magnetizácie

v smere hrúbky (najkratšieho rozmeru)

Materiál

NdFeB – N38 (neodýmový magnet)

Povrch

tri vrstvy: nikel-meď-nikel

Teplotná odolnosť

do 80 °C

Hmotnosť

1,5 g

2 mm 20 mm 5 mm

Popis produktu

Magnet je vyrobený z najsilnejšieho magnetického materiálu na svete NdFeB. Tento materiál je až 10-krát silnejší ako bežné feritové magnety.

V tabuľke vyššie je uvedená sila magnetu. Takáto sila je potrebná na odtrhnutie magnetu od hrubého oceľového povrchu pri nasledujúcich ideálnych podmienkach:

  • Povrch je z čistej ocele a je hrubý aspoň ako polovica hrúbky magnetu.
  • Magnet sa povrchu dotýka celou plochou.
  • Magnet je ťahaný kolmo na povrch (smerom od povrchu).
  • Medzi magnetom a kovovým povrchom nie je žiadna medzera (napríklad náter farby).

Vo väčšine prípadov tieto podmienky nie sú dosiahnuté a sila býva niekoľkonásobne nižšia. Viac informácií nájdete v článku Čo znamená sila magnetu v kg?

Krehkosť

Aj keď majú neodýmové magnety kovový vzhľad, v skutočnosti sú krehké a pri zrážke sa môžu zlomiť:

Ak budú magnety vystavené nárazom, odporúčame namiesto tohoto magnetu použiť naše magnety v puzdre. Oceľové puzdro chráni magnet pred nárazmi.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu tri ochranné vrstvy: nikel, meď a opäť nikel. Po poškodení povrchovej úpravy môže magnet začať oxidovať a postupne strácať silu. Ak bude magnet vystavený nárazom alebo by sa mohol silno poškriabať, odporúčame použiť naše magnety v puzdre. Oceľové puzdro chráni magnet pred nárazmi a poškriabaním.

Povrchová úprava nikel-meď-nikel nie je odolná voči vlhkosti a nie je vhodná pre použitie v exteriéri. Pre použitie v exteriéri alebo vlhkom prostredí odporúčame naše vodoodolné magnety.

Vŕtanie, pílenie, zváranie...

Neodýmové magnety sú krehké, citlivé na vysokú teplotu a ľahko oxidujú. Pri vŕtaní alebo pílení nevhodnými nástrojmi sa môže magnet zlomiť. Magnet s poškodenou povrchovou úpravou môže po čase stratiť časť sily. Preto neodporúčame magnety mechanicky opracovávať. Špeciálne požiadavky na tvar magnetov vieme splniť. Viac informácií na stránke Výroba magnetov na mieru.

Vysoké teploty

Bežné neodýmové magnety strácajú časť svojej sily pri zohriatí nad 80°C, niekedy aj pri nižších teplotách. Ak potrebujete magnet s vyššou teplotnou odolnosťou, pozrite sa do kategórie magnety s vysokou teplotnou odolnosťou. Nízke teploty magnetom nevadia.

Ďalšie informácie

Viac informácií nájdete na stránke Časté otázky a našom blogu. Odtrhovú silu a magnetické pole akéhokoľvek neodýmového magnetu môžete vypočítať pomocou našej magnetickej kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety sú vám k dispozícii každý pracovný deň. Ak potrebujete poradiť s výberom, môžete nás kontaktovať na obchod@silnemagnety.sk alebo 0940 640 600.