Ako si vytvoriť magnetický make-up rám?

Keď sa spojí láska ku kozmetike s magnetickou príťažlivosťou, môžu vzniknúť krásne a zároveň užitočné veci.

Ukážeme vám krok za krokom ako premeniť obyčajný rám na fotky na praktický kozmetický organizér. A večne rozhádzaná kozmetika bude mať konečne svoje miesto.

magnetický tip - magnetický make-up rám-finálny produkt

1. krok: Príprava materiálu

Potrebujete len pár vecí:

  • rám na fotky alebo obraz – čím väčší, tým viac produktov naň uchytíte. My sme použili čierny hrubý rám s miestom na viacero fotiek.
  • tenký plech – zoženiete ho v železiarstve, kovovýrobe, prípadne veľkých reťazcoch (OBI, Hornbach) alebo v obchode s kreatívnymi potrebami
  • magnetickú lepiacu pásku – v našom e-shope nájdete pásky rôznych šírok
  • vaše obľúbené kozmetické produkty

2. krok: Odobratie drevenej dyhy, prípadne skla

magnetický tip - magnetický make-up rám-odobratie drevenej časti z rámu

Zadná strana rámu obsahuje tenkú drevenú dyhu a niekedy aj sklo. Obe časti odoberieme, dyhu použijeme v ďalšom kroku znova. Sklo ďalej nevyužijeme.

3. krok: Pridanie kovových platní (plechu)

Na naše účely postačuje tenký plech (1 mm). Čím hrubší ale plech bude, tým lepšie bude magnetická páska na ňom držať. Plech by mal byť vyrobený z magnetického materiálu, lebo napríklad na hliníkovom (bežne dostupnom) plechu magnetické pásky držať nebudú. Či je plech magnetický zistíte jednoducho – do obchodu so sebou zoberte akýkoľvek magnet, napríklad suvenírový a priložte ho ku plechu.

Správnu veľkosť kovových platní nameriame podľa drevenej dyhy na zadnej strane rámu. Na odrezanie správneho rozmeru môžeme použiť nožnice na plech, karbobrúsku alebo poprosíme zamestnancov kovovýroby, či by nám plech neodrezali oni.

Drevenú dyhu vrátime späť do rámu. Bude to s ňou celé pevnejšie.

4. krok: Odstrihnutie a nalepenie pásky

Z magnetickej pásky si odstrihneme krátke kúsky. Zadná časť pásky má samolepiacu vrstvu, ktorú nalepíme na make-up produkty. Ich šírku a dĺžku volíme podľa veľkosti a váhy produktu. Ak je produkt väčší a ťažší, volíme širšiu pásku. Na ľahké a oválne produkty sa lepšie hodí 10 mm páska.

Ak sa zmestia, môžeme nalepiť aj dve pásky pod seba. Zvýšime tak silu, ktorou sa make-up bude priťahovať ku plechu.

5. krok: Ukladanie kozmetiky do rámu

Teraz môžeme uložiť kozmetiku do rámu. Keď sme spokojní s výsledkom, rámu nájdeme to správne miesto – ku kozmetickému stolíku, do kúpeľne alebo ho zavesíme na stenu.

Takýto obraz určite nebude mať nikto z vašich známych 🙂 .

A ako sa magnetický make-up rám podaril vyhotoviť nám? Pozrite si video:

Podobné články