Magnety pre magnet fishing

Objavte nečakané nálezy na dne slovenských riek a jazier: mince, mobil, trezor, nástroje, kľúče, historické predmety… Magnety s okom pre magnet fishing jednoducho uviažete na lano a hodíte do vody. So svojími úlovkami sa môžete pochváliť napríklad aj na facebooku v skupine Magnet fishing Slovensko.

magnet fishing facebook skupina

Objednávky prijaté do zajtra 14:00 doručíme v piatok 2.6.

Je magnet fishing na Slovensku povolený?

Áno, neexistuje zákon, ktorý zakazuje magnet fishing. Máte však niekoľko povinností:

  • Ak nájdete strelnú zbraň, musíte to nahlásiť polícii, aj keď už je nefunkčná. Inak sa môžete dopustiť trestného činu nedovoleného ozbrojovania.
  • Je zakázané vyhľadávať a prechovávať archeologické nálezy. Ak nájdete archeologický nález, musíte ho nahlásiť Pamiatkovému úradu. Za archeologický nález sa považujú iba predmety pochádzajúce spred roku 1946.
  • Iný hodnotný nález (napríklad peňaženka alebo mobil) tiež treba nahlásiť polícii.

Za nahlásenie hodnotného nálezu alebo archeologického nálezu môžete dostať nálezné.

Čo všetko môžem nájsť magnetom?

Dopravná značka, motorka, bicykel, trezor, mince, rybárske vybavenie, kolobežka, zbrane a munícia, mobil, nože a mačety, rybárska stolička, kľúče, lopata, mikroskop, ďalekohľad, soška, rebrík, pokladnica, audiokazety… Toto všetko už našli lovci pokladov v slovenských riekach a jazerách.

Magnetom môžete vytiahnuť akýkoľvek predmet, čo obsahuje železo, nikel alebo kobalt.

Aký magnet vybrať?

Čím silnejší magnet, tým lepšie. Silnejšie magnety majú väčší dosah do diaľky a nájdete viac pokladov. Odporúčame zvoliť magnet so silou aspoň 290 kg.

Uvádzaná odtrhová sila je meraná na hrubej oceli pri ideálnych podmienkach a slúži na porovnanie medzi magnetmi. V praxi magnety unesú oveľa menej, nosnosť záleží od tvaru a materiálu priťahovaného predmetu. Kovový nález sa dá z magnetu väčšinou ľahko zošuchnúť rukou aj pri veľmi silných magnetoch.

Obojstranné magnety sú lepšie ako jednostranné, lebo priťahujú z oboch strán. Oko sa dá do obojstranného magnetu zaskrutkovať buď zvrchu alebo zboku. Pri ťahaní zboku sa obojstranné magnety menej zasekávajú o kamene.

Aké lano vybrať?

Naše laná sú špeciálne navrhnuté pre magnet fishing. Sú ľahké, vodeodolné, nepružné a pevné. Ak magnet budete ťahať iba rukami, naše lano s hrúbkou 5 mm bude stačiť aj k najsilnejším magnetom. Nie je v ľudských silách ho roztrhnúť. Ak sa magnet zasekne o prekážku a budete ho chcieť ťahať autom, hrubšie 7 mm lano je vhodnejšie.

Odporúčame zvoliť 30-metrové lano. Väčšina ľudí vie magnet dohodiť ďalej ako 15 metrov.

Doplnky (plastový kužeľ a oceľový hák)

Niekedy sa stane, že magnet ostane zaseknutý o kamene na dne rieky a nedá sa vytiahnuť. Ak naň umiestnite náš kužeľ proti zaseknutiu, magnet ľahko prekĺzne pomedzi prekážky a nebude sa zasekávať. Vďaka žltej farbe kužeľa bude tiež lepšie viditeľný pod vodou.

Ak váš magnet nedokáže vytiahnuť veľký úlovok nad hladinu (napríklad bicykel), môžete si pomôcť oceľovým hákom, ktorý uviažete na opačný koniec lana.

Ďalšie obľúbené kategórie: