Magnety pre magnet fishing

Fishing magnety s okom pre lovcov pokladovObjavte skryté poklady na dne slovenských riek a jazier: mince, mobil, trezor, nástroje, kľúče, historické predmety… Magnety s okom pre magnet fishing jednoducho uviažete na lano hodíte do vody.

Prečítajte si náš článok Magnet fishing na Slovensku – ako na to?

Aký magnet vybrať?

Čím silnejší magnet, tým lepšie. Silnejšie magnety majú väčší dosah do diaľky a nájdete nimi viac pokladov. Odporúčame zvoliť magnet so silou aspoň 290 kg.

Uvádzaná odtrhová sila je meraná na hrubej oceli pri ideálnych podmienkach a slúži na porovnanie medzi magnetmi. V praxi magnety unesú oveľa menej, nosnosť záleží od tvaru a materiálu priťahovaného predmetu. Kovový nález sa dá z magnetu väčšinou ľahko zošuchnúť rukou aj pri veľmi silných magnetoch.

Obojstranné magnety sú lepšie ako jednostranné, lebo priťahujú z oboch strán. Oko sa dá do obojstranného magnetu zaskrutkovať buď zvrchu alebo zboku. Pri ťahaní z boku sa obojstranné magnety menej zasekávajú o kamene.

Aké lano vybrať?

Naše laná sú špeciálne navrhnuté pre magnet fishing. Sú ľahké, vode odolné, nepružné a pevné. Ak magnet budete ťahať iba rukami, naše lano s nosnosťou 340 kg bude stačiť aj k najsilnejším magnetom. Nie je v ľudských silách ho roztrhnúť. Ak sa magnet zasekne o prekážku a budete ho chcieť ťahať autom, hrubšie 6 mm lano je vhodnejšie.

Odporúčame zvoliť 30-metrové lano. Väčšina ľudí vie magnet dohodiť ďalej ako 15 metrov.

Doplnky (plastový kužeľ a oceľový hák)

Niekedy sa stane, že magnet ostane zaseknutý o kamene na dne rieky a nedá sa vytiahnuť. Ak naň umiestnite náš kužeľ proti zaseknutiu, magnet ľahko prekĺzne pomedzi prekážky a nebude sa zasekávať. Vďaka žltej farbe užeľa bude tiež lepšie viditeľný pod vodou.

Ak váš magnet nedokáže vytiahnuť veľký úlovok nad hladinu (napríklad bicykel), môžete si pomôcť oceľovým hákom, ktorý uviažete na opačný koniec lana.

Objednávky prijaté dnes do 14:00 doručíme zajtra 14.11.