60%

Výpredaj: Neodýmový magnet kváder 4x3x0,8 mm so samolepkou – N52 (stará samolepka, nelepí)

0,04 s DPH

Tieto magnety ponúkame vo výpredaji z dôvodu starej samolepky, ktorá už nemusí dobre lepiť. Magnet je samozrejme v poriadku.  V prípade, že viete nájsť pre tieto magnety využitie, môžete ich teraz získať za zvýhodnenú výpredajovú cenu.

3693 skladom

Objednávky prijaté dnes do 14:00 doručíme zajtra 3.10.

SKU: K4-3-0.8-N52-ST Kategória: Ďalšie kategórie: ,

Vlastnosti

Dĺžka

4 mm

Šírka

3 mm

Výška

0,8 mm

Magnetická sila

0,16 kg

Smer magnetizácie

v smere hrúbky (najkratšieho rozmeru)

Materiál

NdFeB – N52 (neodýmový magnet)

Povrch

tri vrstvy: nikel-meď-nikel

Teplotná odolnosť

do 65 °C

Hmotnosť

0,1 g

0,8 mm 4 mm 3 mm

Popis produktu

Magnet je vyrobený z najsilnejšieho magnetického materiálu na svete NdFeB. Tento materiál je až 10-krát silnejší ako bežné feritové magnety.

V tabuľke vyššie je uvedená sila magnetu. Takáto sila je potrebná na odtrhnutie magnetu od hrubého oceľového povrchu pri nasledujúcich ideálnych podmienkach:

  • Povrch je z čistej ocele a je hrubý aspoň ako polovica hrúbky magnetu.
  • Magnet sa povrchu dotýka celou plochou.
  • Magnet je ťahaný kolmo na povrch (smerom od povrchu).
  • Medzi magnetom a kovovým povrchom nie je žiadna medzera (napríklad náter farby).

Vo väčšine prípadov tieto podmienky nie sú dosiahnuté a sila býva niekoľkonásobne nižšia. Viac informácií nájdete v článku Čo znamená sila magnetu v kg?

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu tri ochranné vrstvy: nikel, meď a opäť nikel. Po poškodení povrchovej úpravy môže magnet začať oxidovať a postupne strácať silu. Ak bude magnet vystavený nárazom alebo by sa mohol silno poškriabať, odporúčame použiť naše magnety v puzdre. Oceľové puzdro chráni magnet pred nárazmi a poškriabaním.

Povrchová úprava nikel-meď-nikel nie je odolná voči vlhkosti a nie je vhodná pre použitie v exteriéri. Pre použitie v exteriéri alebo vlhkom prostredí odporúčame naše vodoodolné magnety.

Vysoké teploty

Bežné neodýmové magnety strácajú časť svojej sily pri zohriatí nad 80°C, niekedy aj pri nižších teplotách. Ak potrebujete magnet s vyššou teplotnou odolnosťou, pozrite sa do kategórie magnety s vysokou teplotnou odolnosťou. Nízke teploty magnetom nevadia.

Ďalšie informácie

Viac informácií nájdete na stránke Časté otázky a našom blogu. Odtrhovú silu a magnetické pole akéhokoľvek neodýmového magnetu môžete vypočítať pomocou našej magnetickej kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety sú vám k dispozícii každý pracovný deň. Ak potrebujete poradiť s výberom, môžete nás kontaktovať na obchod@silnemagnety.sk alebo 0940 640 600.