60%

Výpredaj: Neodýmový magnet kváder 9,8×4,8×1,8 mm so samolepkou, 100 °C – N35M (stará samolepka, nelepí)

0,08 s DPH

Tieto magnety ponúkame vo výpredaji z dôvodu starej samolepky, ktorá už nemusí dobre lepiť. Magnet je samozrejme v poriadku.  V prípade, že viete nájsť pre tieto magnety využitie, môžete ich teraz získať za zvýhodnenú výpredajovú cenu.

12879 skladom

Objednávky prijaté dnes do 14:00 doručíme zajtra 3.10.

Vlastnosti

Dĺžka

9,8 mm

Šírka

4,8 mm

Výška

1,8 mm

Magnetická sila

0,63 kg

Smer magnetizácie

v smere hrúbky (najkratšieho rozmeru)

Materiál

NdFeB – N35M (neodýmový magnet)

Povrch

tri vrstvy: nikel-meď-nikel

Teplotná odolnosť

do 100 °C

Hmotnosť

0,6 g

1,8 mm 9,8 mm 4,8 mm

Popis produktu

Magnet je vyrobený z najsilnejšieho magnetického materiálu na svete NdFeB. Tento materiál je až 10-krát silnejší ako bežné feritové magnety.

V tabuľke vyššie je uvedená sila magnetu. Takáto sila je potrebná na odtrhnutie magnetu od hrubého oceľového povrchu pri nasledujúcich ideálnych podmienkach:

  • Povrch je z čistej ocele a je hrubý aspoň ako polovica hrúbky magnetu.
  • Magnet sa povrchu dotýka celou plochou.
  • Magnet je ťahaný kolmo na povrch (smerom od povrchu).
  • Medzi magnetom a kovovým povrchom nie je žiadna medzera (napríklad náter farby).

Vo väčšine prípadov tieto podmienky nie sú dosiahnuté a sila býva niekoľkonásobne nižšia. Viac informácií nájdete v článku Čo znamená sila magnetu v kg?

Krehkosť

Aj keď majú neodýmové magnety kovový vzhľad, v skutočnosti sú krehké a pri zrážke sa môžu zlomiť:

Ak budú magnety vystavené nárazom, odporúčame namiesto tohoto magnetu použiť naše magnety v puzdre. Oceľové puzdro chráni magnet pred nárazmi.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu tri ochranné vrstvy: nikel, meď a opäť nikel. Po poškodení povrchovej úpravy môže magnet začať oxidovať a postupne strácať silu. Ak bude magnet vystavený nárazom alebo by sa mohol silno poškriabať, odporúčame použiť naše magnety v puzdre. Oceľové puzdro chráni magnet pred nárazmi a poškriabaním.

Povrchová úprava nikel-meď-nikel nie je odolná voči vlhkosti a nie je vhodná pre použitie v exteriéri. Pre použitie v exteriéri alebo vlhkom prostredí odporúčame naše vodoodolné magnety.

Vysoké teploty

Bežné neodýmové magnety strácajú časť svojej sily pri zohriatí nad 80°C, niekedy aj pri nižších teplotách. Tento magnet je však vyrobený zo špeciálneho materiálu, ktorý je odolnejší voči strate sily a dá sa použiť aj pri vyšších teplotách. Presnú maximálnu pracovnú teplotu nájdete v tabuľke vyššie.

Ďalšie informácie

Viac informácií nájdete na stránke Časté otázky a našom blogu. Odtrhovú silu a magnetické pole akéhokoľvek neodýmového magnetu môžete vypočítať pomocou našej magnetickej kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety sú vám k dispozícii každý pracovný deň. Ak potrebujete poradiť s výberom, môžete nás kontaktovať na obchod@silnemagnety.sk alebo 0940 640 600.