Školský magnet – kváder

6,99 s DPH

Dvojfarebný kvádrový magnet je výborná školská pomôcka na hodinách prírodovedy či fyziky. Červená časť magnetu označuje severný pól, zelená časť pól južný.

Množstevné zľavy
Cena od 1 ks:6,99€
Cena od 2 ks: 6,49€
viac než 10 skladom

Objednávky prijaté do pondelka 12:00 doručíme v utorok 23.7.

SKU: AL-K15x6x60 Kategórie: ,

Vlastnosti

Rozmery

60 x 15 x 6 mm

Materiál

AlNiCo

Hmotnosť

40 g

Farba

červená-zelená

Popis produktu

Dvojfarebný magnet v tvare kvádra je ideálna školská pomôcka pre hodiny fyziky či prírodovedy. V kombinácii so železným prachom, pilinami či identifikátorom magnetických pólov viete robiť pokusy, z ktorých budú mať deti doslova zážitok. Pomocou železného prachu alebo pilín viete napríklad ľahko zviditeľniť magnetické pole magnetu (pozri obrázok nižšie). Piliny sa zoradia do reťazcov a vytvoria takzvaný pilinový obrazec. Reťazce pilín v ňom zobrazujú polohu indukčných čiar magnetického poľa (magnetických siločiar).

siločiary
  magnetického pola

Červená časť magnetu označuje severný pól. Zelená časť naopak pól južný. Vďaka tomuto farebnému prevedeniu ľahko určíte póly inému magnetu. Treba len myslieť na to, že severný pól jedného magnetu priťahuje južný pól iného magnetu. Naopak, dva severné póly alebo dva južné póly sa navzájom odpudzujú (odtláčajú) od seba.

Magnet je vyrobený z AlNiCo materiálu (hliník, nikel, kobalt a železo). Nie je teda tak krehký ako neodýmový magnet. Je odolnejší, čo je pre účel školskej pomôcky výhodou. Materiál AlNiCo má tepelnú odolnosť až do cca 450 °C. Magnetickou silou sa síce nevyrovná neodýmovým magnetom, no v porovnaní s klasickými feritovými magnetmi je silnejší.

Obsah balenia:

1x Školský magnet – kváder

Školský
  magnet – kváder