Školský magnet – podkova

18,69 s DPH

Magnet v tvare podkovy majú radi najmä deti. Magnetickú silu s ním spoznávajú hravou formou. Je to výborná pomôcka do škôl na hodiny fyziky či prírodovedy.

Množstevné zľavy
Cena od 1 ks:18,69€
Cena od 2 ks: 17,69€
viac než 10 skladom

Objednávky prijaté do pondelka 12:00 doručíme v utorok 23.7.

SKU: AL-HS80-60 Kategórie: ,

Vlastnosti

Rozmery

80×60 mm

Šírka

15,5 mm

Hrúbka

8 mm

Materiál

AlNiCo

Hmotnosť

152 g

Farba

červená-zelená

Popis produktu

Magnet v tvare podkovy má okrem magnetickej sily aj atraktívny vzhľad, ktorý zaujme rovnako deti ako aj dospelých. Je to ideálna školská pomôcka na hodiny fyziky či prírodovedy. V kombinácii so železnými pilinami či identifikátorom magnetických pólov viete robiť pokusy, z ktorých budú deti nadšené. 

Červená časť magnetu označuje severný pól. Zelená časť naopak pól južný. Vďaka tomuto farebnému prevedeniu ľahko určíte póly inému magnetu. Treba len myslieť na to, že severný pól jedného magnetu priťahuje južný pól iného magnetu. Naopak, dva severné póly alebo dva južné póly sa navzájom odpudzujú (odtláčajú) od seba.

Magnet je vyrobený z AlNiCo materiálu (hliník, nikel, kobalt a železo). Nie je teda tak krehký ako neodýmový magnet. Je odolnejší, čo je pre účel školskej pomôcky výhodou. Materiál AlNiCo má tepelnú odolnosť až do cca 450 °C. Magnetickou silou sa síce nevyrovná neodýmovým magnetom, no v porovnaní s klasickými feritovými magnetmi je silnejší.  Magnet v tvare podkovy má magnetické len konce – v dĺžke cca 1 cm.