Magnetická farba na stenu 0,5 l sivá

25,99 s DPH

Pre vaše magnetky, fotky a poznámky ste nikdy nemali viac miesta. S magnetickou farbou si na stene vytvoríte magnetickú tabuľu ľubovoľných rozmerov.

viac než 2 skladom

Objednávky prijaté do pondelka 12:00 doručíme v utorok 23.7.

SKU: MPAINT-0.5L Kategórie: , Ďalšie kategórie:

Vlastnosti

Farba

tmavosivá

Hmotnosť balenia

1,4 kg

Výdatnosť balenia

3 m² pri jednej vrstve, 1 m² pri troch vrstvách

Popis produktu

Vyskúšajte revolučný spôsob, ako vylepšiť svoje steny s magnetickou farbou. Táto farba umožňuje prichytávať kancelárske magnety, suvenírové magnetky či rôzne magnetické pásky a fólie priamo na stenu. Zo steny si tak ľahko vytvoríte magnetickú tabuľu ľubovoľných rozmerov.
Pre možnosť po stene aj písať (popisovačmi na biele tabule), stačí pridať SketchPaint náter. Napísaný text či kresby jednoducho zotriete pomocou stierky na biele tabule (hubky).

Farba náteru Magnet paint je tmavosivá. V prípade pridania SketchPaint náteru (pre možnosť na stenu aj písať) dosiahne výsledný biely povrch. Tmavosivý Magnet paint však môžete aj otapetovať respektíve namaľovať ľubovoľnou umývateľnou farbou do interiéru, čím získate podobu steny podľa vašich predstáv.
Tieto farby vám urobia radosť v kancelárii, v detskej izbe, v kuchyni, triedach či konferenčných sálach a všade tam, kde vás poteší revolučná magnetická nástenka.

magnetické
 písmenka na magnetickej stene

Čo je to MagnetPaint?

MagnetPaint je tmavosivá latexová farba na báze vody, ktorú jednoducho namaľujete na stenu. Obsahuje železné častice, vďaka ktorým povrch namaľovaný touto farbou priťahuje magnety. Pretože obsah železa na plochu je nižší ako napríklad pri dvierkach chladničky, odporúča sa použitie silnejších neodymových magnetov (nie čiernych feritových). Magnetické pásky a fólie držia na magnetickom nátere tiež veľmi dobre.
Táto farba spĺňa bezpečnostný štandard EN71-3, takže je bezpečná pre deti.

Čo potrebujete?

 • maliarska sada – vanička a lakovací/lazúrovací bavlnený valček, s veľmi krátkym vlasom, ktorý nevytvára štruktúru (valček penový alebo flokovací je nevhodný)
 • maskovacia maliarska páska pre presnejšie línie
 • jemný brúsny papier
 • farba MagnetPaint
 • Nepovinné: farba SketchPaint (získate s ňou výsledný biely povrch a možnosť na stenu písať)
 • Nepovinné: umývateľná farba do interiéru alebo tapeta (získate s nimi ľubovoľnú výslednú farbu)
 • Nepovinné: základná farba pod MagnetPaint (pre zabezpečenie dokonalej priľnavosti a prekrytia povrchu)

Ako na to?

 • Pre aplikáciu je ideálny hladký povrch – stena, sadrokartón, farbu je však možné natrieť aj na drevené povrchy (nábytok), kov, či plast.
 • Skontrolujte povrch, na ktorý budete farbu nanášať. Stena by mala byť hladká (bez zrna), zbavená mastnoty, prachu, alebo iných nečistôt. Môžete povrch tiež prebrúsiť jemným brúsnym papierom/hubkou.
 • Nepovinné: Naneste na stenu podkladovú farbu. Vhodný je najmä v prípade potreby zvýšenia kvality podkladu. Zlepšíte ním priľnavosť farby MagnetPaint a dosiahnete hladší povrch.
 • Naneste magnetickú farbu MagnetPaint. Farbu je pred náterom nutné poriadne premiešať. Ak je to potrebné, zrieďte farbu maximálne 5% čistej vody. Pre aplikáciu zvoľte nový valček s krátkym vlasom. Aplikujte pri izbovej teplote (viac ako 10 °C) a pri maximálnej vlhkosti v miestnosti 80 %. Doba schnutia závisí od aktuálnych podmienok.
 • Potrebné sú 2, prípadne 3 vrstvy. Pred nanesením ďalšej vrstvy nechajte farbu vyschnúť minimálne 4 hodiny. Náter MagnetPaint úplne vyschne za 24 hodín, po ktorých stena získa modernú tmavosivú farbu.
 • Nepovinné: Naneste farbu SketchPaint, interiérovú umývateľnú farbu alebo tapetu.

Poznámka: Na prichytenie poznámkového papiera či fotiek na stenu sa odporúča využitie silnejších neodýmových magnetov. Magnetické fólie a pásky tiež fungujú veľmi dobre.

Dostupné v baleniach:

0,5 l, 1 l, 2,5 l a 5 l

Magnetické
 farby - rôzne balenia

Výdatnosť:

6 m² / l pri jednej vrstve; 2 m² / l pri troch vrstvách

Suchá na dotyk:

10 min

Medzináterový interval:

4hod. pri 20 °C a 65 % relatívnej vlhkosti

Pripravené na použitie:

po 24 hod. pri 20 °C a 65 % relatívnej vlhkosti