Lepidlo na zaistenie závitov BISON METAL LOCK 10 ml

6,99 s DPH

Kvalitné anaeróbne lepidlo určené na zaistenie kovových skrutiek a matíc.

viac než 10 skladom

Objednávky prijaté dnes do 14:00 doručíme zajtra 3.10.

SKU: LEP-BML-10 Kategórie: ,

Vlastnosti

Čas tvrdnutia

24 hodín

Teplotná odolnosť

-30 až 100 °C

Objem lepidla

10 ml

Hmotnosť lepidla

35 g

Popis produktu

Lepidlo sa používa na fixáciu skrutkových spojov. Takto zabezpečené spoje sú vďaka lepidlu odolné voči uvoľneniu aj pri nárazoch a vibráciách. Lepidlo zároveň utesňuje závity skrutiek, čím ich chráni pred hrdzavením.

Fixácia týmto lepidlom má strednú pevnosť. V prípade potreby je možné skrutkový spoj rozobrať bežným náradím. Lepidlo odoláva mastnotám, vode, olejom, či rozpúšťadlám. Jeho teplotná odolnosť je v rozmedzí od -30 °C do +100 °C. Metal Lock je anaeróbne lepidlo. To znamená, že produkt vytvrdzuje v kombinácii s kovom a v neprítomnosti kyslíka. Preto lepidlo mimo škáry, kde je kyslík prítomný, nevytvrdne.

Rozsah použitia

Vhodné pre lepenie kovov. Zaisťuje skrutky a matice. Oblasti použitia: autá, motory, karburátory, bicykle, magnet fishing, kosačky trávy a mnohé ďalšie.

Nevhodné pre aplikáciu so syntetickými materiálmi a drevom.

Návod na použitie

Lepené plochy musia byť suché, čisté a odmastené. Na odmastenie môžete použiť napríklad acetón. Prípadnú uvoľnenú hrdzu vopred odstráňte drôtenou kefou alebo iným účinným spôsobom.

Lepidlo naneste na jednu stranu závitu, diely okamžite zoskrutkujte. Spoj dosiahne manipulačnú pevnosť po 15 – 30 minútach a konečnú pevnosť po 24 hodinách. Čerstvé škvrny ihneď odstráňte vodou a mydlom. Vytvrdnuté lepidlo odstráňte ostrým nožom.

Dôležité

Nepoužívajte pri teplote nižšej ako +10 °C. Skladujte na suchom a chladnom mieste.