Magnetickí pomocníci

Nikdy nevieme, kedy by sa nám mohli v skutočnosti zísť. Pri pohľade na nich si povieme „super vecička, ale ja ju nepotrebujem“. Ale, raz sa istotne naskytne situácia, kedy by ste si ich priali mať k dispozícii. Magnetickí pomocníci, ktorých si v tomto článku predstavíme, istotne nepatria do životných nevyhnutností. Avšak, dokážu nám niekedy ušetriť čas aj zbytočnú námahu.

Magnetická metla

Šikovný pomocník najmä v halách alebo pri rekonštrukcii, no nájde aj svoje využitie v domácnosti. Jednoduchým prejdením magnetická metla vyzbiera všetky kovové predmety, ako klince, drôty či piliny. Problém mu nerobia ani malé škáry či záhyby. Takže, keď sa vám najbližšie stratí spadnutý klinec zo steny na koberci, jednoducho stačí prejsť magnetickou metlou a nemusíte sa viac báť zapichnutého klinca v chodidle.

Váha metly sa pohybu od 5 kg do 20 kg. Závisí s akým typom pracujete. No aj ťažšia váha nemení nič na jednoduchom a bezproblémovom používaní. Vďaka kolieskam metlu jednoducho ovládate v požadovanom smere.

Na našom eshope nájdete rozličné rozmery:

Typ A sú menšie metly. Ich zberná plocha sa rýchlejšie zaplní a pozbierané častice treba častejšie uvoľňovať. Vážia 6-9 kg.

Typ B sú väčšie pracovné magnetické metly. Majú väčšiu zbernú plochu a dokážu zo zeme uchytiť i väčšie kusy kovu. Ich váha sa pohybuje od 15 do 24 kg.

Pri nákupe magnetickej metly z nášho eshopu máte dopravu zadarmo 😉

Ručný magnetický prenášač kovových častíc

Malý, ľahký a šikovný prenášač. Jeho hmotnosť je len 1 kg, avšak unesie váhu prenášaných kovov až 5 kg. Vhodný je pre menšie kovové predmety, nakoľko jeho priemer je 13 cm. Pre veľké kovové kusy s plochým povrchom odporúčame použiť magnetický prenášač plechov, ktorého nosnosť je až 40 kg. Dostupný je taktiež na našom eshope.

Magnetický držiak na nástroje

Ideálny darček, ktorému sa poteší každého kutila. Držiak dlhý 50 cm má na oboch koncoch diery. Pripevniť ho môžete na stenu alebo drevený povrch. Na stene nezaberie veľa miesta a zaručí organizovaný poriadok v náradí.

Magnetický náramok a opasok pre kutilov

Našim posledným typom na šikovných pomocníkov sú malé magnety, ktoré využijete aj pri zvyčajnom domácom majstrovaní. Magnety, či už na opasku alebo na zápästie nepôsobia rušivo a neprekážajú pri práci. Prispejú k lepšej efektivite. Nebudete musieť hľadať spadnutú skrutku alebo držať klince medzi zubami.

Magnet na opasok sa navlieka z vrchnej strany a pevne drží na mieste pripevnenia. A magnetický náramok na zápästie má suchý zips, ktorý zatiahnete podľa potreby. Opasok a magnetický náramok nájdete na našom eshope v sekcii pre kutilov, ako aj mnoho iných produktov.

Podobné články