Neodymové magnety a lepiaca pištoľ ?

DIY projekty sa stali internetovým fenoménom. Predstavujú metódu opravovania a vytvárania rôznych vecí bez priamych profesionálnych skúseností. V posledných rokoch DIY zastupuje širokú škálu rôznych znalostí a skúseností v manuálnej práci. Veľkú obľubu majú krátke videá označené ako „life hacks“, ktoré najčastejšie vídame na sociálnych sieťach i bez toho, že by sme ich vyhľadávali. Pri mnohých DIY projektoch je najužitočnejším pomocníkom lepiaca pištoľ s horúcim lepidlom. A naozaj je toto lepidlo skutočne silné. Využijete ho prakticky všade,  na akomkoľvek povrchu.  Od papiera cez plast a drevo až po kameň alebo kov.  Z horúceho lepidla sa dajú tvoriť naozaj zaujímavé kúsky.

Napr. dokonalá imitácia jazierka v mini záhradke

Ako funguje lepiaca pištoľ?

Lepiaca pištoľ sa zohrieva až nad 100 °C. Lepidlo vo forme tuhej tyčinky sa pri takejto vysokej teplote rozpustí po vložený do pištole. Následne už len stáčaním regulujeme prúdenie tekutého, ale veľmi horúceho lepidla.

Pri manipulácii s horúcim lepidlom si dávajte veľký pozor. Pri kontakte s pokožkou môže spôsobiť popáleninu!

Neodymové magnety a horúce lepidlo

Klasické neodymové magnety by ste nemali vystavovať vyššej teplote ako je 80 °C. (Existujú však aj špeciálne spracované neodýmové magnety s väčšou tepelnou odolnosťou.) Dôvodom je ich demagnetizovanie. To znamená, že ak vystavíte neodymové magnety vysokej teplote, hrozí, že stratia svoju silu. Keďže horúce lepidlo sa skvapaľňuje pri teplote nad 80 °C. Z toho vyplýva, že kombinácia horúce lepidlo a neodymové magnety nie je vhodnou voľbou.

Čím lepiť neodymové magnety?

Na našom eshope máme ponuku neodymových valcov i kvádrov so samolepkou:

 Avšak, nájdete u nás aj silné lepidlo, vhodné na magnety:  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *