13 kreatívnych nápadov pre použitie magnetov

Vyskúšajte nasledujúcich 13 tipov na použitie magnetov v domácnosti.

Skrutky a klince poruke

Dajte si do vrecka magnet a skrutky a klince budete mať vždy po ruke. Alebo magnety prilepte lepidlom na magnety priamo na nástroj, ktorý používate.


Zmagnetizujte skrutkovač

Stačí iba veľmi malý neodýmový magnet a skrutky budú držať pevnejšie, ako na originál magnetickom skrutkovači!

Držiak na káble

Padajú vám neustále káble dole zo stola a vy ich musíte dvíhať?

Obmotajte okolo každého kábla pružinu z pera a prilepte na hranu stola neodýmové magnety. Na každý magnet teraz môžete umiestniť jeden kábel. Káble sa vám nikdy nezapletú a máte ich vždy po ruke.

Pre tento účel sú ideálne samolepiace magnety.

Vyčistite fľašu zvnútra

Silné magnety vám pomôžu vyčistiť sklenené poháre a fľaše s úzkym hrdlom. Rozrežte špongiu, vhoďte silný magnet, zalepte alebo zašite a hodťe do fľaše.

Vďaka obrovskej sile neodýmových magnetov dokážete fľašu zvnútra poriadne vydrhnúť. Rovnako môžete vyčistiť akvárium alebo okno zvonku.

Stužka na závesy

Na konce stužky prilepte magnety, ktoré môžete zakryť pod ozdobu, napríklad kvetiny na obrázku. Stužku potom stačí omotať okolo závesu a magnety spojiť dokopy. Je to jednoduchšie, ako zaviazať uzol.

Zaveste nástroje na stenu

Stačí magnety prilepiť silným lepidlom na stenu a môžete si na ňu ukladať nástroje v garáži. Alebo si vyrobte magnetický držiak na nože.

Pri priamom kontakte magnetu s nástrojom postačí magnet valec 10×5 mm alebo valec 15×5 mm. Ak bude medzi nožmi a magnetmi drevo ako na obrázku, potrebujete výrazne silnejší magnet. Napríklad valec 25×5 alebo kváder 25x25x5.

Ušetrite miesto v kuchyni

Magnety prilepte zospodu na vodorovný povrch. Môžete na ne prikladať poháre a fľaše s kovovými vrchnákmi. Magnety prilepené na vrchu chladničky nielen ušetria miesto, ale tiež vám umožnia vytiahnuť fľaše bez toho, aby ste ich museli prevracať. Šumivé nápoje potom menej penia.

Kľúče na vypínači

Výber magnetu záleží na tvare vypínača. Čím väčší magnet sa doň zmestí, tým lepšie. Magnet 10x4x2 mm by sa mal vojsť do väčšiny vypínačov.

Magnetický otvárač na fľaše

Otvárač si nemusíte vyrábať sami, môžete si ho rovno objednať napríklad na magsy.sk.

Zozadu do drevenej dosky umiestnite jeden alebo dva magnety valec 25×5 mm. Na vrch pripevnite nástenný otvárač na fľaše, dá sa kúpiť v gastronomických obchodoch, napríklad tu. Magnet k sebe pritiahne všetky padajúce vrchnáky.

Ak umiestnite jeden silný magnet aj na vrch otvárača, môžete ho jednoducho celý priložiť na chladničku.

magnetický otvárač fliaš s vrchnákmi
otvárač na fľaše s magnetom

Zaveste kľúče na poličku

Magnety stačí prilepiť lepidlom. Ešte jednoduchšie je použiť magnety so samolepkou.

polička - magnetický držiak na kľúče
kľúče visiace na magnetoch v poličke

Nájdite poklady v rieke

Priviažte lano na extra silný magnet pre magnet fishing. Magnetom dokážete z rieky vytiahnuť mince, kovové nástroje, rybársku výstroj, mobily, fotoaparáty alebo aj nákupný košík, železnú bustu alebo zbraň z 2. svetovej vojny.

Prečítajte si článok o hľadaní pokladov magnetom na Slovensku.

bicykel vytiahnutý z vody silným magnetom
magnety s okom pre hľadanie pod vodou

Uzavrite vrecúško

Uzavrite nedojedené balenie dvomi magnetmi.

Na tento účel môžete použiť magnety rôznych tvarov.

Pozbierajte rozsypané špendlíky

Zbierať kovové predmety takýmto spôsobom je veľmi uspokojujúce.

Na malé spinky a špendlíky vám postačí magnet valec 20×10 mm. Pri väčších kusoch kovu dosiahnete najlepší efekt pri použití neodýmového kvádra 50x50x25 milimetrov. Tento magnet pritiahne špendlíky aj z veľkej diaľky.

10 tipov vo videu

Video pochádza z youtube kanála Slivki Show.

Podobné články