Neodýmový magnet valec 10×5 mm pozlátený – N52

1,29 s DPH

Množstevné zľavy
Cena od 1 ks:1,29€
Cena od 15 ks: 1,13€
Cena od 40 ks: 0,99€
Cena od 100 ks: 0,94€
Cena od 450 ks: Požiadajte o cenovú ponuku
768 skladom

Objednávky prijaté do zajtra 12:00 doručíme v utorok 18.6.

SKU: V10-5-N52-AU Kategória: Ďalšie kategórie: ,

Vlastnosti

Priemer

10 mm

Výška

5 mm

Magnetická sila

3,6 kg

Smer magnetizácie

axiálna (rovnobežne s výškou)

Materiál

NdFeB – N52 (neodýmový magnet)

Povrch

pozlátený (Au)

Teplotná odolnosť

do 65 °C

Hmotnosť

2,9 g

5 mm 10 mm

Popis produktu

Magnet je vyrobený z najsilnejšieho magnetického materiálu na svete NdFeB. Tento materiál je až 10-krát silnejší ako bežné feritové magnety.

V tabuľke vyššie je uvedená sila magnetu. Takáto sila je potrebná na odtrhnutie magnetu od hrubého oceľového povrchu pri nasledujúcich ideálnych podmienkach:

  • Povrch je z čistej ocele a je hrubý aspoň ako polovica hrúbky magnetu.
  • Magnet sa povrchu dotýka celou plochou.
  • Magnet je ťahaný kolmo na povrch (smerom od povrchu).
  • Medzi magnetom a kovovým povrchom nie je žiadna medzera (napríklad náter farby).

Vo väčšine prípadov tieto podmienky nie sú dosiahnuté a sila býva niekoľkonásobne nižšia. Viac informácií nájdete v článku Čo znamená sila magnetu v kg?

Smer magnetizácie

Magnet je magnetizovaný v smere osi. To znamená, že póly magnetu sú na plochých stranách.

Ak k sebe priložíte dva magnety plochou stranou, budú sa buď odpudzovať (rovnaké póly) alebo priťahovať (opačné póly). Obidve strany magnetu sú priťahované k predmetom zo železa, niklu, kobaltu, ocele alebo iného feromagnetického materiálu.

Krehkosť

Aj keď majú neodýmové magnety kovový vzhľad, v skutočnosti sú krehké a pri zrážke sa môžu zlomiť:

Ak budú magnety vystavené nárazom, odporúčame namiesto tohoto magnetu použiť naše magnety v puzdre. Oceľové puzdro chráni magnet pred nárazmi.

Povrchová úprava

Magnet má na povrchu štyri vrstvy kovu: nikel, meď, nikel a zlato. Na poslednú vrstvu niklu je nanesená veľmi tenká vrstva čistého 24-karátového zlata. Zlato dodáva magnetu vynikajúcu odolnosť voči vlhkosti (aj slanej vode) a iným chemikáliám. Magnety so zlatou povrchovou úpravou sú tiež vhodné pre použitie, kde je dôležitý vzhľad magnetov: zlatý povrch je esteticky príťažlivý.

Vrstva zlata je tenká a môže sa po čase zošúchať, ak je magnet pravidelne vystavovaný treniu (stále je však oveľa odolnejšia ako epoxidová živica).

Vysoké teploty

Bežné neodýmové magnety strácajú časť svojej sily pri zohriatí nad 80°C, niekedy aj pri nižších teplotách. Ak potrebujete magnet s vyššou teplotnou odolnosťou, pozrite sa do kategórie magnety s vysokou teplotnou odolnosťou. Nízke teploty magnetom nevadia.

Ďalšie informácie

Viac informácií nájdete na stránke Časté otázky a našom blogu. Odtrhovú silu a magnetické pole akéhokoľvek neodýmového magnetu môžete vypočítať pomocou našej magnetickej kalkulačky.

Poradíme vám?

Naši experti na magnety sú vám k dispozícii každý pracovný deň. Ak potrebujete poradiť s výberom, môžete nás kontaktovať na obchod@silnemagnety.sk alebo 0940 640 600.