Magnetické vychytávky pre mužov (1. časť)


1. Zbieranie skrutiek magnetom

Rozsypali sa vám klince alebo skrutky do trávy? Pomôžte si magnetom.

Zbieranie ručne zaberie večnosť a je pravdebodobné, že kopec skrutiek v tráve ostane. Stačí jeden šikovný magnet, ktorý hravo pritiahne aj skrutky, ktoré na prvý pohľad nevidno. Týmto spôsobom si viete pozbierať akýkoľvek drobný kov, napríklad mince, matice či spinky. My sme využili magnet v tvare kvádra a veľkosti 40x20x5 mm. Vyberte si z ponuky silných neodýmových magnetov aj vy.

Upozornenie: S väčšími magnetmi je potrebné manipulovať správne a opatrne. Viac sa dozviete v článku Ako oddeliť silné magnety.


2. Magnetický držiak na náradie

Neviete nájsť ten správny skrutkovač? Kliešte akoby sa prepadli pod zem? Koniec neporiadku v boxe na náradie!

Uložte si svoje náradie prehľadne na magnetický držiak. Udrží aj ťažšie kovové predmety ako napríklad kliešte, nožnice či skrutkovače. Montáž zvládne každý, stačí zvoliť miesto pre váš držiak a priskrutkovať ho 4 skrutkami.

Magnetický držiak vám uľahčí prácu a udrží poriadok. 


3. Magnety v kancelárii

Nikdy neviete nájsť pero? USB kľúč sa len tak povaľuje v taške? Zorganizujte si kancelárske potreby s magnetmi so samolepkou.

Prilepíte ich kdekoľvek sa vám to hodí, či už na bok kancelárskeho stola, skriňu či poličku. Pomocou ich magnetickej sily udržia predmety, ktoré sú magnetmi priťahované – napr. USB disk, kancelárske spinky, nožnice či kovové časti pier.

Tip, ako môžete magnet použiť:

1. Zaobstarajte si magnet so samolepkou s pre vás vhodnou veľkosťou. Pre ľahšie predmety, ako sú pero, spinky či USB kľúč, postačia menšie magnety z našej ponuky. Pre ťažšie predmety, ako nožnice, spinkovačka, zvoľte väčší magnet, napríklad Neodýmový magnet valec 20×2 mm so samolepkou.

2. Odstráňte z magnetu papierovú časť a magnet nalepte na požadované miesto.

3. Ukladajte predmety kovovou časťou na prilepený magnet.

My sme na bok kancelárskeho stola nalepili rôzne veľkosti magnetov a uchytili na ne rôzne predmety. Svoje miesto našlo strúhadlo, USB kľúč, nožnice, kancelárske spinky či večne hľadané pero. Všetky kancelárske potreby pokope s malými magnetmi so samolepkou.


4. Nastaviteľný magnetický náramok pre kutilov

Magnetický náramok je vytúžená pomôcka každého kutila, domáceho majstra, ale aj profesionálneho opravára, remeselníka, elektrikára či automechanika. Práca s ním je pohodlná a efektívna. Pripnúť si naň môžu svoje skrutky, klince, matice, ihly či iné drobné kovové predmety. Majú tak vďaka nemu obe ruky voľné a zároveň všetky predmety neustále k dispozícii. 

Zaobstarajte si ten svoj, alebo obdarujte domáceho kutila, ktorému sa magnetický náramok zíde.


5. Čistenie nádob s úzkym hrdlom magnetmi

Ako vyčistiť demižón, vázu alebo fľašu s úzkym hrdlom? Bežne dostupné čistiace kefy ani hubky sa do otvoru nezmestia. Riešením je čistenie magnetom. Kúzlo magnetickej sily vám s čistením pomôže.

Čo potrebujete?

 • 2 silnejšie magnety (my sme použili Neodýmový magnet kváder 20x20x5 mm a Magnetický hák Ø 32 mm)
  POZOR: magnet, vkladaný do vnútra fľaše sa musí vojsť cez úzke hrdlo!
  TIP: silu magnetov zvoľte podľa miery znečistenia nádoby. Čím silnejší magnet, tým väčšou silou dokáže hubka nádobu zvnútra čistiť.
 • hubku na riad
 • orezávací nôž alebo nožničky pre otvor do hubky
 • spinkovačku, aby magnet z hubky nevypadol
 • bežný saponát na riad
 • nepovinné: gáza, aby ste silnými magnetmi nepoškriabali povrch nádoby

Postup čistenia:

 1. V hubke na riad urobte pomocou nožničiek alebo orezávacieho noža dieru. Musí byť väčšia ako magnet, ktorý budete do hubky vkladať.
 2. Vložte do hubky magnet.
 3. Dieru zospinkujte kvôli tomu, aby magnet z hubky nevypadol počas čistenia.
 4. Nádobu namočte, pridajte čistiaci prostriedok a hubku vložte cez hrdlo nádoby dnu.
 5. Druhý silnejší magnet (ideálne s hákom kvôli pohodlnému držaniu počas čistenia) zabaľte do gázy, aby nepoškriabal povrch nádoby.
 6. Nádobu zdvihnite a pritiahnite si magnetom hubku, ktorá leží na dne nádoby.
 7. Po pritiahnutí hubky vyčistite nádobu plynulými pohybmi vonkajším magnetom po tele nádoby.
 8. Keď máte nádobu vyčistenú, za pomoci dlhého predmetu – napr. varechy, vytiahnite hubku z nádoby von a nádobu prepláchnite.Máte vlastný nápad? Vyberte si ten správny magnet pre váš projekt z obľúbených kategórií:

Podobné články