Magnetické vychytávky pre ženy (1. časť)


1. Prichyťte si sponky a manikúru na magnetickú pásku


Magnetická páska – všestranný pomocník v domácnosti. Poriadi aj nezbedné doplnky, ktoré sa často strácajú. Každá sponka má s pomocou magnetickej pásky svoj pár. Manikúrové nožničky alebo kovové sponky sú na páske krásne prehľadné. Vyskúšajte ju aj vy.

Nožnicami jednoducho z pásky odstrihnete koľko potrebujete a nalepíte na zvolený nábytok. Do skrinky, šuplíka, alebo na bok kancelárskeho stola. Pripnúť je možné menšie predmety, ktoré obsahujú kovové časti, ako napr. kancelárske spinky, perá, USB kľúče, vlasové doplnky, náramky či manikúrové nožničky.


2. Magnetická tabuľa zo samolepiacej fólie


samolepiaca
 kovová fólia biela

Potrebujete magnetickú tabuľu do kancelárie, obchodu, školy či detskej izby? Vytvorte si ju jednoducho pomocou kovovej fólie. Vďaka jej samolepiacej strane si ju viete umiestniť takmer kdekoľvek, jednoducho a rýchlo.

Kovová fólia je veľmi všestranná. Vytvoríte z nej magnetickú tabuľu pre uchytenie poznámok či fotiek. S magnetkami si svoje poznámky pripnete ľahko. Popíšte, či pokreslite ju fixkami na biele tabule. Napísaný text zotriete jednoducho hubkou. Slúži aj ako pracovná plocha na magnetické hračky, ako sú napríklad stavebnice alebo magnetické puzzle. Deti sa potešia miestu pre svoje kresbičky.

Výborné je, že fólia sa ľahko strihá. Vytvoriť si tak viete aj menšie magnetické tabuľky podľa vašich predstáv.

Preferujete skôr písanie kriedou? Vyberte si čiernu kovovú fóliu.


3. Čistenie nádoby s úzkym hrdlom za pomoci magnetov


Ako vyčistiť demižón, vázu, alebo fľašu s úzkym hrdlom? S bežne dostupnými kefami je čistenie nepraktické či dokonca neúčinné. Niekedy sa do otvoru na fľaši ani nezmestia.

Riešením je čistenie magnetmi. Kúzlo magnetickej sily vám s čistením pomôže.

Čo potrebujete?

 • dva silnejšie magnety (my sme použili neodýmový magnet kváder 20x20x5 mm a magnetický hák Ø 32 mm
  POZOR: magnet vkladaný do vnútra fľaše sa musí vojsť cez úzke hrdlo!
  TIP: silu magnetov zvoľte podľa miery znečistenia nádoby. Čím silnejší magnet, tým väčšou silou dokáže hubka nádobu zvnútra vyčistiť.
 • hubku na riad
 • nožničky alebo pracovný nôž pre otvor do hubky
 • spinkovač pre zaistenie magnetu v hubke
 • bežný saponát na riad
 • nepovinné: kúsok látky, aby ste príťažlivosťou silných magnetov nepoškriabali povrch nádoby

Postup čistenia:

 1. V hubke na riad urobte pomocou nožničiek alebo pracovného noža dieru pre magnet.
 2. Magnet vložte do hubky.
 3. Dieru zospinkujte tak, aby magnet z hubky nevypadol počas čistenia.
 4. Nádobu zvnútra namočte. Na hubku pridajte čistiaci prostriedok a vložte ju do nádoby.
 5. Druhý – silnejší magnet, ideálne s hákom (pre jeho pohodlné držanie počas čistenia), zabaľte do kúsku látky. Ňou zamedzíte poškriabaniu povrchu nádoby a zároveň sa vám bude ľahšie s magnetom po fľaši pohybovať.
 6. Nádobu zdvihnite a magnetický hák priložte z vonkajšej strany nádoby ku hubke vo fľaši.
 7. Magnety sa vďaka magnetickej sile pritiahnu. Plynulými pohybmi vonkajším magnetom (hákom) po povrchu nádoby ovládate hubku vo fľaši. Tá nádobu krásne čistí.
 8. Keď je nádoba vyčistená, hubku z nádoby vytiahnite von (pri vyťahovaní môže pomôcť užšia strana varechy). Nakoniec nádobu prepláchnite.

4. Levitujúci glóbus – skvelá dekorácia


Hľadáte originálny darček pre blízkeho? Nevídanú dekoráciu do domu, či kancelárie? Levitujúci glóbus určite upúta pozornosť každej návštevy.

Antigravitačný levitujúci glóbus sa pomaly otáča simulujúc rotáciu Zeme. Má čistý dizajn a vďaka LED osvetleniu vynikne aj v tme. Skrýva v sebe modernú technológiu využívajúcu silu magnetického poľa.

Pre technologických nadšencov a milovníkov vedy je táto zaujímavá dekorácia skutočnou lahôdkou. Naučte sa s ňou viac o geografii sveta, spoznajte silu magnetizmu a pozrite sa na svet z nového uhla pohľadu.

Glóbus stačí správne „nasadiť“ nad podstavu a jemne s ním zatočiť. Zemeguľa sa potom sama pomaly otáča a vznáša zároveň. Predáva sa v dvoch veľkostiach. Vyberie si každý.


5. Šikovné háčiky v kúpeľni

Pohodený lopárik, skrčené handry, či vždy zavadzajúci kôš na bielizeň. To v kúpeľni vidíme často.

Usporiadajte si veci za pomoci magnetických hákov. Pripnite si ich na práčku, alebo iný kovový povrch, ktorý nájdete. Silné háky hravo udržia aj ťažšie predmety. Stačí im len nájsť správne miesto vo vašej domácnosti. V ponuke je viacero tvarov a veľkostí, vyberte si tú svoju.


Máte vlastný nápad? Vyberte si ten správny magnet pre váš projekt z obľúbených kategórií:

Podobné články