Lano pre magnet fishing hrúbka 5 mm (oranžové 30m)

13,90 s DPH

Pevné lano pre magnet fishing a iné účely.

viac než 10 skladom

Objednávky prijaté do pondelka 12:00 doručíme v utorok 23.7.

SKU: L5-30M-OR Kategória:

Vlastnosti

Dĺžka

30 m

Hrúbka lana

5 mm

Sila lana

340 kg

Materiál

polyester

Popis produktu

Polyesterové lano špeciálne vyvinuté pre magnet fishing s hrúbkou 5 mm a nosnosťou 340 kg. Naše lano pre magnet fishing je inšpirované lanom paracord, ktoré sme vylepšili.

Extra pevné lano

Naše lano obsahuje 9 (nie 7 ako paracord) vnútorných vlákien, ktoré sú navyše o niečo hrubšie. Preto je pevné a odolnejšie voči pretrhnutiu. Ak budete magnet ťahať iba rukami, nemusíte mať obavy, že sa pretrhne. Nie je v ľudských silách ho roztrhnúť.

Ľahké a vode odolné

Lano je veľmi ľahké, preto sa ľahko hádže do diaľky. Narozdiel od väčšiny lán absorbuje oveľa menej vody. Vďaka tomu sa pri magnet fishingu nezamočíte a lano ostane ľahké aj po hodinách hľadania (lano nasiaknuté vodou je ťažšie).

Nepružné

Mnohé iné laná (napr. horolezecké lano) sú pružné a naťahujú sa. Mnohí hľadači pokladov to nemajú radi. Naše nepružné lano má tri výhody:

  1. Dokážete ľahšie ovládať pohyb magnetu pod vodou.
  2. Zacítite, keď sa magnet na niečo prichytí.
  3. Dokážete silno trhnúť, keď potrebujete vyslobodiť magnet zaseknutý o prekážku alebo ho odtrhnúť od niečoho veľmi ťažkého.

Vyrobené z polyesteru

Naše lano je vyrobené z polyesteru, nie nylonu ako paracord. Polyester narozdiel od nylonu nestráca silu, keď je vlhký. Polyester tiež rýchlejšie schne a je odolnejší voči poškodeniu trením a UV žiarením.

Vďaka hrúbke sa menej zarezáva do ruky

Naše polyesterové lano má hrúbku 5 mm. To je o milimeter viac, než paracord. Kvôli tomu sa pri ťahaní podstatne menej zarezáva do ruky.

Ideálna dĺžka a farba

Magnet na krátkom lane sa nedá hodiť do dostatočnej diaľky, na niektoré nálezy preto nebudete mať dosah. Väčšina ľudí vie dohodiť magnet ďalej ako 15 metrov. 30-metrové lano je preto ideálne dlhé.

Vďaka svetlej oranžovej farbe je lano dobre viditeľné pod hladinou a vždy viete, kde magnet práve je. Vďaka tomu ho viete hodiť znova na to isté miesto, keď sa od neho nález odlepí.

Ako správne uviazať uzol

Aby sa zachovala pevnosť lana, odporúčame použiť jeden z uzlov popísaných v našom článku Ako uviazať uzol na magnet?.

V kategórii magnet fishing ponúkame tiež hrubšie 7-milimetrové lano so silou až 540 kg. Takéto lano je vhodnejšie, keď sa magnet zasekne o prekážku a budete ho chcieť ťahať autom.

Lano nie je vhodné pre horolezectvo.

Ochutnávka atmosféry magnet fishing hobby

Vo videu sme lovili s výbavou z našeho e-shopu:

Magnet s okom – sila 530 kg
Magnet s okom obojstranný – sila 2×310 kg
Lano pre magnet fishing hrúbka 5 mm (oranžové 30m)
Rukavice pre magnet fishing

Pestrá zbierka nálezov zanietených fisherov