NeoCube: kreatívny relax alebo nebezpečná hračka

Iste sa vám dostali do pozornosti aj v prípade, že názov vám nič nehovorí. NeoCube si v posledným rokoch získal veľkú pozornosť hlavne na internete. Ľudia zdieľajú svoje kreatívne výtvory, ktoré vznikli za pomoci čarovných magnetických guličiek. Ako sa vraví, vo fantázii sa medze nekladú. A týmto istým prípadom je aj NeoCube. Nie len, že majú príjemný povrch, s ktorým je radosť pracovať, ale zároveň sú zhotovené v rozličných farebných prevedeniach.

Prečo sú také populárne?

NeoCube sú vytvorené z neodýmových magnetov. V jednom balíčku sa nachádza 216 guličiek s priemerom 5 mm.  Síce sa guličky zdajú byť na prvý pohľad príliš malé, no práve ich drobná veľkosť zaisťuje nádherné výsledky. Prvotne boli navrhnuté ako edukačné hračky, ale taktiež si našli svoje uplatnenie v umeleckej oblasti. V posledných rokoch sa najčastejšie s pojmom NeoCube alebo Zen Magnets spája uvoľnenie napätia a stresu. Podľa pokročilých užívateľov je Neocube návyková hračka, ktorú z rúk len tak ľahko nepustíte. Začiatočníkov môže odradiť od tvorby problematická zručnosť s magnetmi. Najskôr  je potrebné spoznať ako drobné magnety pracujú, až následne ich možno ukladať do požadovaných tvarov.

Zákaz predaja:

Označenie NeoCube ako neodýmových magnetických hračiek nie je úplne najvhodnejšie. V niektorých krajinách bol predaj zakázaný pre riziká, ktoré predstavujú hlavne pre deti. Pokiaľ sa do tela dostanú dve magnetické guličky, v tele sa spoja a spôsobujú problémy v tráviacom systéme. V takýchto prípadoch je nevyhnutný chirurgický zákrok. Taktiež by s nimi nemala manipulovať osoba mladšia ako 14 rokov. Predajcovia niekedy zabúdajú upozorniť zákazníkov na túto skutočnosť. V dôsledku čoho vznikajú nepríjemné situácie a nedostatočná opatrnosť pri manipulácii s magnetickými guličkami.

Oplatí sa kúpa?

NeoCube istotne stoja za vyskúšanie. Je to nenáročná aktivita, pri ktorej sa uvoľníte a podporíte tým aj svoju kreativitu. Avšak pri ich manipulácii musíte byť opatrný a dodržať bezpečnostné zásady.  Pokiaľ si NeoCube zakúpite v našom eshope, automaticky vám pribalíme leták s bezpečnostnými pokynmi. Dôležité je, aby ste ich skladovali na mieste, na ktoré nemajú dosah vaše deti.

Pokiaľ uvažujete nad  kúpou NeoCube, pozrite si ponuku na našom eshope

Vytvorili ste už niečo s neocube alebo sa ešte len chystáte? Pošlite nám svoje výtvory na facebook alebo instagram a inšpirujte aj ďalších nadšencov.

https://www.facebook.com/silnemagnety.sk

https://www.instagram.com/silnemagnety/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *