Magnetické guličky: kreatívny relax alebo nebezpečná hračka

Iste sa vám dostali do pozornosti aj v prípade, že názov vám nič nehovorí. Magnetické guličky NeoCube si v posledným rokoch získali veľkú pozornosť hlavne na internete. Ľudia zdieľajú svoje kreatívne výtvory, ktoré vznikli za pomoci čarovných magnetických guličiek. Ako sa vraví, vo fantázii sa medze nekladú. A týmto istým prípadom je aj NeoCube. Nie len, že majú príjemný povrch, s ktorým je radosť pracovať, ale zároveň sú zhotovené v rozličných farebných prevedeniach.

Prečo sú také populárne?

NeoCube sú vytvorené z neodýmových magnetov. V jednom balíčku sa nachádza 216 guličiek s priemerom 5 mm.  Síce sa guličky zdajú byť na prvý pohľad príliš malé, no práve ich drobná veľkosť zaisťuje nádherné výsledky. Prvotne boli navrhnuté ako edukačné hračky, ale taktiež si našli svoje uplatnenie v umeleckej oblasti. V posledných rokoch sa najčastejšie s pojmom NeoCube alebo Zen Magnets spája uvoľnenie napätia a stresu. Podľa pokročilých užívateľov je Neocube návyková hračka, ktorú z rúk len tak ľahko nepustíte. Začiatočníkov môže odradiť od tvorby problematická zručnosť s magnetmi. Najskôr je potrebné spoznať ako sa drobné magnety správajú, až následne ich možno ukladať do požadovaných tvarov.

Zákaz predaja

Označiť NeoCube ako hračku nie je úplne najvhodnejšie. V niektorých krajinách bol predaj zakázaný pre riziká, ktoré predstavujú, a to hlavne pre deti. Ak sa do tela dostanú dve magnetické guličky, môžu sa spojiť v črevách. V takýchto prípadoch je nevyhnutný chirurgický zákrok. Magnetické guličky preto nie sú vhodné pre deti, ktoré by ich mohli prehltnúť. Predajcovia niekedy zabúdajú upozorniť zákazníkov na túto skutočnosť.

NeoCube môže byť skvelá zábava pre dospelých. Guličky však treba skladovať mimo dosah detí, ktoré by ich mohli prehltnúť.

Magnetické guličky môžete zakúpiť aj v našom e-shope:

Podobné články