Magnet s okom 290kg

28,95

Magnet pre lovcov pokladov s okom na prevlečenie lana.

Priemer

75mm

Výška

18/34mm

Odtrhová sila

290kg

Hmotnosť

0,71kg

Materiál

N38

Závit

M10

33 skladom

Popis

Extrémne silný neodymový magnet navrhnutý špeciálne pre lovcov pokladov. Magnet má vnútorný závit s okom na uviazanie lana, ktoré sa dá v prípade potreby od magnetu oddeliť. Výška širšej kruhovej časti magnetu je 18 mm. Spolu so závitovým výstupom po oko (bez výšky oka) má magnet výšku 34 mm.

Magnet je vhodný na hľadanie skrytých kovových pokladov pod vodou, vytiahnutie spadnutého náradia z kanála, triedenie odpadu alebo vyčistenie fontány od nánosu mincí. Pri ideálnych podmienkach dokáže uniesť 290-kilogramový oceľový predmet.

Viac o výbere správneho magnetu a lana, technike lovu a vhodných miestach pre hľadanie artefaktov sa dočítate v našom článku o magnet fishingu na Slovensku.

Vnútorný magnet je vyrobený z najsilnejšieho magnetického materiálu na svete NdFeB. Je zasadený do oceľovej konštrukcie, ktorá magnet chráni pred poškodením a zároveň zvyšuje jeho celkovú magnetickú silu.

Aby ste predĺžili životnosť magnetu, po použití ho odporúčame utrieť.

Pre magnet fishing odporúčame pevné parašutistické lano paracord 550, ktoré unesie 250 kg a zároveň je tenké a ľahké. Aj keď má magnet pri ideálnych podmienkach silu 290 kg, pri reálnych podmienkach nedokáže uniesť 250-kilogramový predmet. Lano je teda dostatočne silné.

Podobné magnety